I Liga
Turnieje

Półmetek Polskiej Ekstraklasy 2014 już za nami !

Polska Ekstraklasa Bilardowa w sezonie 2014 przeżyła prawdziwą rewolucję. Rozgrywanie dwu meczu, w którym na czterech oddzielnych stołach dany zawodnik indywidualnie mierzy się ze swoim przeciwnikiem, odeszło w zapomnienie. Rywalizacja i doświadczenie, które zawodnik mógł zdobywać rozgrywając przez cały rok łącznie 16 meczy do 10 wygranych partii z najlepszymi zawodnikami w kraju, zostało odstawione na bok, na rzecz formuły, która ma na celu tzw. 'wyjście do ludzi'. W tym sezonie każdy klub rozgrywa jeden mecz z drużyną przeciwną i w przeciwieństwie do lat poprzednich, mecz ten rozgrywany jest na jednym stole. Pojedynek toczy się do 12 wygranych partii, lecz nie jest rozgrywany przez jednego zawodnika w danym momencie. Przy stole naprzemiennie uderzenia wykonują 3 zawodnicy danego zespołu. Czwarty z nich musi zostać wprowadzony do gry obowiązkowo przy zdobyciu przez jedną z drużyn 4 punktu. Ponadto każdy zespół może 3krotnie wykorzystać na jedno udorzenie Jokera, któym jest zawodnik będący aktualnie rezerwowym.

W tym sezonie osiągnęliśmy już pólmetek rozgrywek. Po 5 kolejkach nasz zespół z 2 zwycięstwami i 2 porażkami, plasuje się na 4 miejscu. Rozegrane tylko 4 mecze, są wynikiem pauzy, którą odnotowaliśmy w 1 kolejce. Tak przedstawiają się nasze tegoroczne wyniki:

Metal-Fach LP Sokółka vs Banda Club Wrocław 12:7
Bilard Studio Warszawa vs Metal-Fach LP Sokółka 12:11
Metal-Fach LP Sokółka vs Lipiński Dachy Tomaszów Maz. 12:5
Nosan Galeria Echo Kielce vs Metal-Fach LP Sokółka 12:7

Poz. Zespół Mecze Z P Duże Małe Bilans
1 Nosan Kielce 5 5 0 15 60:25 +35
2 Konsalnet Wodny Park Warszawa 5 4 1 13 52:39 +13
3 Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki 5 2 3 9 43:49 -6
4 Metal Fach LP Sokółka 4 2 2 8 42:37 +5
5 Bilard Studio Warszawa 4 2 2 8 41:41 0
  ERG Bieruń Folie Bandaclub Wrocław 4 2 2 8 38:38 0
7 Idoslubu.pl Kielce 4 2 2 8 34:36 -2
8 Amnezja Kalisz 5 1 4 7 40:56 -16
9 UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki 4 0 4 4 19:48 -29


Kolejna kolejka ligowa rozgrana zostanie 7 września, a przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna Idoslubu.pl Kielce. W związku z faktem iż będziemy gospodarzem tego pojedynku, trwają wstępne rozmowy aby mecz rozegrać w supermarkecie TESCO.

*************************************************************************************************

Srebrny medal I Polskiej Ligi Bilardowej 2013!!

Nasz bardzo mlody I ligowy zespól w skladzie: bracia Konrad i Krystian Piekarscy oraz bracia Marek i Piotr Kudlikowie z trenerem Lechem Piekarskim na czele, osiagnal swoj najwiekszy sukces w Polskiej Ekstraklasie Bilardowej. Przed kilkoma laty po dramatycznej walce druzyna z Sokolki stanela na najnizszym podium tych rozgrywek, co juz wtedy bylo ogromnym sukcesem. Polska ekstraklasa z roku na rok stawala sie coraz mocniejsza, a nasz zespol z roku na rok stawal sie coraz powazniejszym kandydatem do zdobywania medali. W sezonie 2013 bardzo ciezko bylo wytypowac faworytow do medali, ale sposrod 9 druzyn, az 5 z nich uwazanych bylo za powaznych kandydatow. Byøy to druzyny z Kielc, Warszawy, Tomaszowa Maz., Wroclawia i ... Sokólki. Po wielu dramtycznych meczach, wielu zwrotach akcji, niesamowitych zagraniach i spektakularnych pomylkach na poczatku grudnia poznalismy najlepsza trójke sezonu 2013. Mistrzem Polski zostal zespol Nosanu Kielce, który bez zadnej porazki jak burza przemknal przez tegoroczne rozgrywki. Po tytul wice Mistrza Polski siegnal zespol z Sokolki !! Byl to wielki sukces dla naszej druzyny, zwlaszcza ze poczatek sezonu nie byl zbyt udany. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespolu okazal sie Krystian Piekarski, ktory zanotowal az 13 zwyciestw przy zaledwie 3 porazkach. 
Piekny wynik i wspaniale osiagniecie, ktore wierzymy, ze nasz zespol powtorzy jeszcze niejednokrotnie.  

Realizacja: